107,6 FM

Franciszek: Nie ma ewangelizacji bez radości

Papież Franciszek powiedział w środę podczas audiencji generalnej w Watykanie, że nie ma ewangelizacji bez radości. Gdy radości brakuje, staje się ona "prozelityzmem" albo "reklamą" - dodał.

Zwracając się do tysięcy wiernych na placu Świętego Piotra, papież skrytykował następującą postawę ewangelizatora: "Głoszę Ewangelię i mówię, kim jest Jezus, staram się przekonać ludzi, że Jezus jest Bogiem".

"To nie jest ewangelizacja, jeśli nie ma w niej Ducha Świętego. To może być prozelityzm, może to być reklama, ale ewangelizacja to znaczy pozwolić się ponieść przez Ducha Świętego, aby to on pobudzał do głoszenia orędzia poprzez świadectwo, także męczeństwo i słowo" - wyjaśnił Franciszek.

Znakiem rozpoznawczym ewangelizatora - dodał - jest radość, "również w męczeństwie".

Do Polaków papież mówił o zainaugurowanym we wtorek z jego inicjatywy Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym. "Obchody tego miesiąca pomogą nam przede wszystkim w ponownym odkryciu misyjnego znaczenia naszego przylgnięcia wiary do Jezusa Chrystusa, wiary darmo otrzymanej jako dar w sakramencie chrztu świętego" - dodał.

Franciszek podkreślił, że wszyscy ochrzczeni wezwani są do bycia świadkami Chrystusa i wspierania misjonarzy, którzy niosą Ewangelię wszystkim ludom na świecie.

"Niech im zawsze towarzyszy nasza modlitwa i konkretne dzieła solidarności" - apelował.

Przeczytaj także i przyłącz się do październikowej akcji "Gościa" modlitwy w intencji księży.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama