107,6 FM

Jezus pamięta – każde moje słowo, każdy mój gest, każdą moją myśl

Nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić. Łk 12,11

Łk 12, 8-12

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.

Każdemu, kto powie jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone.

Kiedy was ciągać będą po synagogach, urzędach i władzach, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty pouczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć».


Ewangelia z komentarzem. Słowa Najważniejsze rozważa ks. Tomasz Koryciorz
Gość Niedzielny

Jezus pamięta – każde moje słowo, każdy mój gest, każdą moją myśl. Pamięta o mnie, kiedy staje przed osądem i spojrzeniami innych. Mówi: nie lękaj się!!! Ja jestem z Tobą, a Duch Święty podpowie Ci słowa i myśli. A my się tylko zamartwiamy. Stajemy przed lustrem i patrzymy na siebie, pytając: czy dobrze wyglądam, czy dobrze wypadnę, co inni o mnie powiedzą? Kalkulujemy: ile zyskam, a ile stracę na tym, iż stanę po stronie Boga i tego, co Boże. A Bóg to Bóg. Miłość to miłość. Wierność to wierność. Przebaczenie to przebaczenie. U Niego wszystko jest tożsame: słowo i czyn. Tu nie ma kalkulacji. Nam przychodzi tylko ufnie odpowiadać na to, co od Niego otrzymaliśmy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.