107,6 FM

Rybnik. Prezydent zachęca do bicia rekordu frekwencji

Prezydent miasta rzucił wyzwanie swoim mieszkańcom, na oficjalnym profilu na portalu społecznościowym zachęca do wzięcia udziału w wyborach i do pobicia rekordu frekwencji w nadchodzącym głosowaniu.

Prezydent Kuczera zapowiedział wspólne świętowanie, jeżeli frekwencja wyborcza osiągnie poziom co najmniej 60 proc.

Wówczas przez dwa weekendy wejścia do wybranych miejskich instytucji będą za 1 zł. Weekend kulturalny to 26 i 27 października i weekend sportowy to 10 i 11 listopada w obiektach MOSIR Rybnik.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku w wyborach parlamentarnych  mieszkańcy Rybnika wykazali się frekwencją na poziomie 53,66, a w  2011 frekwencja była na poziomie 50,22 procent. Nie jest lepiej z aktywnością w wyborach samorządowych, w 2018 roku była ona na poziomie 49,75 procent, a w 2014 na poziomie 39,99 procent.

- Przed nami najważniejsze wybory od 30 lat, zadecydują o wizji naszego kraju na koleje lata. W tych wyborach zdecydujemy o tym, czy chcemy silnego sprawnego samorządu, czyli władzy jak najbliżej mieszkańców. Czy chcemy budowania społecznego zaufania w rożnych sferach życia - przekonuje Piotr Kuczera prezydent Rybnika. Na facebookowym profilu dodaje: "13 października głosujemy na rzecz Polski demokratycznej, wspierającej prawa człowieka, sprawiedliwość społeczną i ochronę klimatu".

Z podobnym apelem, zachętą do głosowania zwrócili się do swoich mieszkańców również prezydenci Warszawy, Gdańska, Poznania i Sosnowca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama