107,6 FM

Czujniki Uśmiechu. Czy rozwiązanie sprawdziłoby się w Chorzowie lub Sosnowcu?

Czujniki, które badają uśmiech urzędników i klientów. Takie rozwiązanie pojawiło się w sopockim magistracie. Urządzenia obserwują mimikę twarzy i za każdy uśmiech przyznają punkty. Sprawdziliśmy, czy byłoby to możliwe w Chorzowie i Sosnowcu.

Czujniki uśmiechu mają zachęcać obie strony do życzliwej komunikacji. Czy pomysł mógłby sprawdzić się także w województwie śląskim - mówi Karolina Skórka - rzeczniczka prasowa urzędu miasta w Chorzowie:

Pomysłodawcą czujników uśmiechu jest firma Quantum z Gdyni. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

Co ważne punkty zamieniane są na pieniądze. Urzędnicy za zebrane punkty otrzymują od firmy bon na zakupy, uśmiechy petentów zamieniane są na pieniądze, które trafiają do domu dziecka.
Jak działają czujniki? Poprzez specjalne algorytmy badają mimikę twarzy zarówno urzędników jak i klientów. Co myśli o tym rozwiązaniu Martyna Jęrusik z Biura Obsługi Interesanta w sosnowieckim magistracie?

 A jak mieszkańcy Sosnowca oceniają urzędników w swoim mieście i co sądzą o 'czujnikach śmiechu'?

Dodajmy, że czujniki uśmiechu w Sopocie to rozwiązanie testowe i będzie działać w urzędzie do końca bieżącego roku.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama