107,6 FM

Paryż: Ile darowizn wpłynęło na odbudowę katedry Notre Dame?

Sześć miesięcy po pożarze, który strawił dach, iglicę i część sklepienia katedry Notre Dame w Paryżu, na jej odbudowę wpłynęło 922 mln euro darowizn i zapowiedzi darowizn. Poinformował o tym francuski minister kultury Franck Riester.

Na konferencji prasowej w stolicy Francji ujawnił on, że dotychczas ofiarodawcy przekazali 400 mln euro. Zaznaczył, że zbyt wcześnie jeszcze mówić, czy otrzymane i deklarowane wpłaty wystarczą na odbudowę świątyni. Zapewnił jednocześnie, że „państwo podejmie odpowiedzialność” za katedrę i jej „nie porzuci”. Minister dodał, że ofiarodawców jest w sumie 350 tys. Fundusze na odbudowę paryskiej Notre Dame, w ramach narodowej zbiórki, gromadzą trzy fundacje: Fundacja Notre Dame, Fundacja Dziedzictwa i Fundacja Francuska.

Przypomnijmy dramatyczne wydarzenia z kwietnia:

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama