107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Nauczanie Jana Pawła II zasługuje, by ogłosić go doktorem Kościoła

- Nauczanie Jana Pawła II zasługuje, by ogłosić go doktorem Kościoła - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.

Bez wątpienia należy docenić zasługi św. Jana Pawła II dla całego Kościoła powszechnego - powiedział abp Skworc. Metropolita katowicki odniósł się do inicjatywy abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który w imieniu polskich biskupów zwrócił się do papieża Franciszka z prośbą o ustanowienie Jana Pawła II doktorem Kościoła i patronem Europy. - Nie byłoby zjednoczonej Europy, gdyby nie nauczanie, postawa, zdecydowanie i działanie św. Jana Pawła II - mówił abp Skworc.

Metropolita katowicki wspominał także kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja ma odbyć się 7 czerwca 2020 r. w Warszawie. - Mam wrażenie, że kard. Wyszyńskiego nie zna już wcale młode pokolenie - mówił. Dodał, że przygotowując się do tej beatyfikacji, należałoby wspominać Prymasa Tysiąclecia nie tyle czytając historyczne książki, ale przypominać go jako człowieka, który był blisko ludzi. - Był dla nas, ludzi żyjących w tamtych trudnych czasach, punktem oparcia.

Arcybiskup Skworc nawiązał także do uroczystości Wszystkich Świętych. - W tym dniu powinniśmy pamiętać o osobistej refleksji nad prawdą o powołaniu nas wszystkich do świętości. Jeśli żyjemy w pobliżu Boga, w blasku Jego świętości, mamy szanse stać się świętymi, czyli podobnymi do Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Całe życie chrześcijańskie na tym polega - wskazał metropolita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama