107,6 FM

Chorzów. Od dziś utrudnienia dla kierowców

Od godzin popołudniowych ostatni odcinek ul. 3 Maja będzie przejezdny tylko w jednym kierunku. Rozpoczyna się przebudowa tej ważnej dla miasta arterii.

Dzisiejsze zmiany w organizacji ruchu dotyczą odcinka przy granicy ze Świętochłowicami - od ul. Składowej do skrzyżowania w świętochłowickiej dzielnicy Piaśniki. - Droga będzie jednokierunkowa, z przejazdem tylko w kierunku Świętochłowic. Kierowcy jadący od Świętochłowic "w górę" ul. 3 Maja będą musieli skorzystać z objazdu ulicami Bytomską i Ślężan. Tam przekroczą granicę z Chorzowem i po przejechaniu ulicami Opolską i Składową wrócą na ul. 3 Maja - wyjaśniła Karolina Skórka, rzecznik prasowy chorzowskiego UM.

Zmiany na razie nie wpłyną na ruch kursującego tamtędy tramwaju. Do końca roku linia nr 11 będzie kursować bez zmian, później zostanie czasowo zawieszona.

 - To jedna z największych inwestycji drogowych w tym mieście - podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. Jak zmieni się komfort mieszkańców?

Agata Nurek / Radio eM

Cały składający się z trzech etapów projekt szacowany jest na ok. 885 mln zł kosztów kwalifikowanych (ok. 1,1 mld zł brutto; przy ponad 560 mln zł unijnego dofinansowania). Zakłada remonty ok. 100 km torowisk, budowę ponad 20 km nowych linii oraz zakup 45 tramwajów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama