107,6 FM

Śląskie. W Adwent zbiórki dla potrzebujących. Jest spore zainteresowanie

Rozpoczął się Adwent, a wraz z nim czas oczekiwania. Bogaty w symbolikę i poruszający nasze serca. To właśnie w okresie przed Bożym Narodzeniem prowadzone są liczne zbiórki na rzecz potrzebujących. Chodzi zarówno o pomoc dla osób potrzebujących, jak i o datki na zwierzęta.

Zbiórka żywności, odzieży, zabawek a nawet karmy dla zwierząt. Przed świętami Bożego Narodzenia zalewają nas różnego rodzaju akcje charytatywne, ale co ciekawe żadna z nich nie pozostaje bez odzewu. Jak się okazuje chętne takie zbiórki wspieramy:

Zdaniem dr Katarzyny Ślebarskiej, psycholog z Uniwersytetu Śląskiego - Adwent i klimat nadchodzących świąt otwiera nasze serca:

Na pomoc przedświąteczną mamy niecałe 3 tygodnie, bo większość zbiórek kończy się przed 20 grudnia, tak by organizatorzy zebrane dary mogli podzielić, spakować i dostarczyć potrzebującym jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Podaj pomocną dłoń

Słodycze dla dzieci i żywność dla dorosłych - to artykuły, które zbiera siemianowickie stowarzyszenie "Pomocna dłoń". Jak mówi jego założycielka Monika Helen-Koszyńska - potrzebne jest wszystko co - m. in. bezdomni mogą zabrać ze sobą:

Dary zbierane są do 17 grudnia w Siemianowicach Śl. na ul. Komuny Paryskiej w siedzibie stowarzyszenia "Pomocna dłoń". Dzięki zbiórce organizatorzy chcą przygotować ok. 60-65 paczek dla potrzebujących.

W Chorzowie wielka zbiórka planszówek

Magistrat wspólnie z Chorzowską Strefą Wolontariatu przed świętami Bożego Narodzenia chcą obdarować małych pacjentów z chorzowskich szpitali jak i seniorów w miejskich domach pomocy społecznej. W tym roku prezentem mają być gry planszowe, które umilą im święta - mówi Karolina Skórka, rzecznik Urzędu Miasta w Chorzowie:

Gry - ważne, by były nowe - można przynosić do siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie przy ul. Wolności do 16 grudnia.

Zbiórka karmy dla psów

Zebrano już 2 tony karmy, ale akcja ciągle trwa. Przedświąteczna zbiórka dla schroniska "Psia Chata" w Chorzowie ledwo co ruszyła, a już przerosła oczekiwania. Jak mówi jej pomysłodawca Mateusz Dela z Siemianowic Śląskich - akcja zapoczątkowana w mediach społecznościowych dla grupy znajomych, szybko stała się akcją regionalną:

Śląskie. W Adwent zbiórki dla potrzebujących. Jest spore zainteresowanie   Zbiórka dla schroniska "Psia chata" Mateusz Dela

I tak po 2 tygodniach zbiórki w mieszkaniu Mateusza Deli zgromadzono dwie tony suchej i mokrej karmy dla zwierząt. Chętni do akcji mogą się jeszcze przyłączyć dostarczając karmę osobiście w Siemianowicach na ul. Kolejową 3a, albo przesyłając ją do  Paczkomatu (SIS05A) przy ul. Mysłowickiej.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama