107,6 FM

1.12.2019 | Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa

Lucyna Mirzyńska - położna i jej pacjentki - młode mamy oczekujące na narodziny dziecka opowiedziały nam o swoich nadziejach i obawach. Czego można się nauczyć, jak przygotować się na przyjście dziecka na świat i w czym pomocna jest położna, o tym w audycji oraz w książce pt. "Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa".

 

Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa   Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa

Z mikrofonem radiowym na zajęcia z położną? Oczywiście, właśnie w tym miejscu usłyszymy najlepszą recenzję książki, którą dziś polecam w magazynie "Dobry Tytuł". To recenzja wnikliwych czytelniczek, które zdążyły poznać nie tylko lekturę, ale samą autorkę - Lucynę Mirzyńską.

Lucyna Mirzyńska – absolwentka Collegium Medicum UJ oraz pedagogiki rodziny. Dzięki głosom swych pacjentek zajęła w 2016 r. III miejsce w ogólnopolskim rankingu „Położna na medal”. Mimo licznych nagród za swój największy sukces zawodowy uznaje uśmiechy, które wywołuje na twarzach pacjentów. Od prawie 30 lat żona wyrozumiałego męża, który wie, że pacjentki niemal zawsze mają pierwszeństwo. Dumna mama Ani i Marcina, którzy nie obrażają się, kiedy o swoich podopiecznych mówi: „moje dzieci”.

Lucyna Mirzyńska - położna   Lucyna Mirzyńska - położna

-Idealny poród? - Nie istnieje! Odpowiadają moje rozmówczynie. A przecież marzą o tym, by wszystko było wspaniale. Dlatego pani Lucyna Mirzyńska przygotowuje do świadomego porodu. O tym, czego trzeba się nauczyć, co trzeba wiedzieć i jak się do tego przygotować.

Z książką na porodówce   Z książką na porodówce

W czasie nagrywania audycji Pani Lucyna pokazuje mi SMS, jaki do niej niedawno przyszedł z pozdrowieniami z porodówki. Śmiejemy się, że to najlepsza reklama książki.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy