107,6 FM

Weź i słuchaj. O Piśmie, które staje się Słowem

- To Słowo nas czyta, nie my je. Trzeba na to pozwolić - mówi autor, abp Grzegorz Ryś. W książce pt. "Weź i słuchaj. O Piśmie, które staje się Słowem" dzieli się swoim spotkaniem z Tym, który wypowiada Słowo.

 

Tytuł jest nawiązaniem do słynnego "Weź i czytaj", które usłyszał św. Augustyn w ogrodzie, gdy się nawracał. Weź i słuchaj, to coś jeszcze innego. Kiedy czytam tekst, zderzam się z drukowanym Pismem. Kiedy słyszę Słowo, to spotykam się z Osobą, która je wypowiada. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś mówi o miejscach formacji duchowej opartej na lekturze Słowa Bożego - na lectio divina - które są kluczowe w przezwyciężaniu kryzysów dzisiejszego Kościoła. W pierwszej części audycji rozmawiamy także o ewangelizacji i roli świadectwa ludzi głoszących Chrystusa.

-Nigdy nie byłem i nie będę biblistą, ale staram się zaczynać dzień od przynajmniej godzinnej medytacji, takiej żeby mnie Słowo przeczytało - mówi abp Grzegorz Ryś. Autor w rozmowie dzieli się swoim spotkaniem ze Słowem, a także doświadczeniem rozmów z młodymi ludźmi: medytacja w oparta o spotkanie z Jezusem jest tym czego młodzi chcą i są na to otwarci!

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji