107,6 FM

Święty Brat Albert biografia

Książka jest najlepszą i najbardziej kompletną biografią Adama Chmielowskiego - św. Brata Alberta. Wprowadza czytelnika w świat pełen zaskakujących, często dramatycznych i wymagających heroizmu wydarzeń. W zajmujący sposób kreśli zarówno duchowy wizerunek Świętego, jak i zwykłą jego codzienność. O Bracie Albercie rozmawiamy z siostrą Dorotą Kostką.

 

-Brat Albert jest moją pasją! - mówi albertynka, siostra Dorota Kostka. W rozmowie siostra powołuje się na wiele lat pracy nad książką, przeczesywania archiwów, poszukiwań i porządkowania śladów Adama Chmielowskiego - świętego Brata Alberta. Przede wszystkim jednak usłyszeć możemy zapał i zachwyt. Spotkanie z historią świętego jest nieustanną inspiracją.

Książka pt. Święty Brat Albert biografia to najpełniejsze opracowanie historii Adama Chmielowskiego. To nie uproszczona hagiografia rodem ze Złotej legendy. To praca, która pozwoli nam spojrzeć na bohatera z różnych perspektyw, zajrzeć do źródeł - listów, pamiętników, wspomnień. Dzięki czemu spotykamy "żywego", prawdziwego człowieka i jednocześnie odkrywamy wielkiego świętego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji