107,6 FM

Miłość, pies i czekolada - czyli co kryją "Boskie książki"?

Boskie książki, czyli jakie? Wciągające, emocjonujące, pozytywne? A może słowo "boskie" faktycznie ma nas odnieść nas do Boga? Czy znajdziemy Boga w romantycznej historii Beaty i Rafała? Co chce nam powiedzieć niepełnosprawna Asia? I dlaczego czasem potrzebujemy psa, by zaprowadził nas do drugiego człowieka?

 

 

- Z czytelnikiem chcę się dzielić ciekawą historią, ale też wiarą - mów Małgorzata Lis. Miłosna książka, literatura kobieca, romans? Próbujemy z autorką wyciągnąć książkę z "szufladki", w której mogłaby przepaść. Miłosna historia, to nie wszystko, co ma nam Małgorzata Lis do zaproponowania.

Czy zdradzać treść książki? Choć odrobinkę? Zanim odpowiemy na to pytanie zaglądamy za kulisy powstania powieści. Małgorzata Lis opowiada, jak udaje się pisać książki mamie siódemki dzieci.

 

Polubiłam Beatę. Mam wrażenie, że skądś ją znam. Inteligentna, ambitna, trochę zakompleksiona, zajadająca swój smutek słodkościami. Beata jest po trzydziestce i coraz bardziej nerwowo szuka szczęścia. Idealna bohaterka romansu z happy endem. Ale Małgorzata Lis opowiada znacznie ciekawszą historię. Owszem będzie romantycznie, będzie przystojny, tajemniczy nieznajomy i będą spacery z psami brzegiem morza. A kiedy już tak się zaczytamy, że rano ciężko będzie wstać, wtedy można się pocieszyć, że książka, która miała być odskocznią od codziennego biegu, sporo nas nauczyła – o emocjach, oczekiwaniach, o męskim i kobiecym spojrzeniu na świat, a także o pomaganiu innym i zaufaniu do Boga.  

Dominika Szczawińska

 

  Małgorzata Lis - z wykształcenia nauczycielka historii i historyk sztuki, ale od kilku lat nie pracuje zawodowo, lecz prowadzi edukację domową. W wolnym czasie czyta i pisze książki. Jest autorką podręczników do nauki historii oraz opublikowanych przez Wydawnictwo eSPe powieści Kocham cię mimo wszystko, Przebaczam ci oraz Wybrać miłość. Mieszka pod Warszawą z mężem i siedmiorgiem dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji