107,6 FM

W "Niebieskim domku" z Natalią Przeździk

Jeśli chcecie przeżyć naj... zwyklejsze wakacje marzeń, koniecznie sięgnijcie po "Niebieski domek" lub "Morskie bałwany". Fakt, nie ma tam superbohaterów i innych niezwykłości, za to to, co zwykłe jest tak fascynujące i radosne, że nie będziecie mogli oderwać się od lektury.

W "Niebieskim domku" z Magdaleną Przeździk

W programie Dobry tytuł uruchamiamy wehikuł czasu. Mimo iż Natalia Przeździk swoich bohaterów umiejscowiła w czasach jak najbardziej współczesnych, to czytelnik czuje, że zabrała go w podróż do świata, jaki dorośli pamiętają z beztroskich lat dzieciństwa. Z Autorką rozmawiamy o tym, jak wyglądać mogą wakacje marzeń.

Moralizowanie? Smrodki dydaktyczne? Obiecuję, że tego w moich książkach nie będzie - mówi Natalia Przeździk. Rozmawiamy o świecie wartości w życiu autorki, dzieciach, które są najlepszymi recenzentami i  o kolejnych planach wydawniczych.

W "Niebieskim domku" z Natalią Przeździk  

Czy wiecie, czego potrzeba, żeby przeżyć najwspanialsze wakacje w życiu?

Po pierwsze, starego drewnianego domu otoczonego zdziczałym sadem, w którym można bawić się we wszystko, na co ma się ochotę. Po drugie, zwariowanego rodzeństwa (choć bez nowo poznanej koleżanki z sąsiedztwa zabawa całej naszej piątki nie byłaby tak udana). Po trzecie, rodziców, którzy wymyślają długie i męczące wycieczki w góry, ale po nich pozwalają nam rozpalić ognisko, a nawet położyć się do łóżek bez kąpieli… naprawdę! I po czwarte, bliskości lasu, pól oraz rzeki – tam dopiero można przeżywać niesamowite przygody!

Pytacie o tablet lub smartfon? Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale na najwspanialszych wakacjach naszego życia są po prostu niepotrzebne! Znacznie bardziej przydają nam się mapa, plecak i kalosze (bo zapewniam was, że w naszym rodzinnym towarzystwie wakacje mogą być niesamowite, nawet gdy pada deszcz!).

Co zrobić, jeśli chwilowo nie macie do dyspozycji domu z ogrodem, licznego rodzeństwa oraz rodziców gotowych na dwa szalone tygodnie bez pralki? Może po prostu sięgnijcie po tę książkę i dołączcie do naszej gromadki?

Gotowi?

No to ruszamy...


Wakacje w drewnianym domku pod lasem z sympatyczną, wielodzietną rodzinką? Dlaczego nie?

Lektura tej książki będzie dla dzieci niecodzienną przygodą, a dla rodziców ciekawą inspiracją do wzajemnej miłości, troszczenia się o siebie nawzajem i rozwijania pięknych relacji między dziećmi. Do tego garść cennych refleksji i odrobina humoru.

Polecam całej rodzinie.

Małgorzata Lis, autorka powieści, mama siedmiorga dzieci


Natalia Przeździk – z wykształcenia polonistka, z zawodu mama szóstki dzieci. Zakochana w górach oraz polskim morzu. Wielbicielka twórczości Astrid Lindgren, Lucy Maud Montgomery oraz trylogii Tolkiena. Jako Rivulet pisze bloga „W naszej bajce”. Wraz z rodziną mieszka w Krakowie.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji