107,6 FM

Wydamy przed Świętami Bożego Narodzenia więcej niż rok temu. Najpopularniejsze prezenty to kosmetyki i perfumy

1520 złotych - tyle w tym roku wyda na święta przeciętna polska rodzina. Kwotę wyliczyła firma Deloitte. Obecnie najwięcej wydajemy już nie na żywność, a na prezenty.

Kosmetyki i perfumy, książki, a także słodycze. To rzeczy, które Polacy wybierają najczęściej na prezenty świąteczne. Według raportu "Zakupy świąteczne 2019" przygotowanego przez firmę Deloitte, Polacy wydadzą na święta o 5% więcej niż w zeszłym roku. Ksiądz Krzysztof Matuszewski, kierownik archidiecezjalnej poradni psychologicznej "Przystań" radzi, by podczas zakupów:

- Na świąteczne wydatki Polaków składają się również podróże w rodzinne strony i spotkania towarzyskie - mówi Jan Kisielewski, który przygotowywał raport:

 

Raport komentuje doktor Bartłomiej Gabryś z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: 

A co myślą o tych wydatkach mieszkańcy regionu?

 

W rankingu najczęściej kupowanych prezentów pierwsze miejsce zajęły kosmetyki i perfumy. Drugie - książki, a trzecie - słodycze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama