107,6 FM

Czterech kandydatów na fotel prezydenta Gliwic. Kto wystartuje w wyborach?

Wybory odbędą się w niedzielę 5 stycznia.

Zarejestrowani przez komisję wyborczą kandydaci to startujący z komitetu wyborczego Efektywnie dla Gliwic były dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych Andrzej Gillner; były gliwicki radny, związany wcześniej z PO, Kajetan Gornig (z komitetu Kajetan Gornig i Dominik Dragon); były marszałek woj. śląskiego i były wiceprezydent Gliwic, a obecnie pełniący obowiązki prezydenta miasta Janusz Moszyński, a także obecny wiceprezydent Gliwic Adam Neumann (popierany przez byłego prezydenta Zygmunta Frankiewicza).

Wybory zaplanowane na 5 stycznia wyłonią następcę wybranego w październiku do Senatu wieloletniego prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

Komitety wyborcze zgłosiły pięciu kandydatów, z których czterech już w nocy ze środy na czwartek było formalnie zarejestrowanych. Jak poinformował PAP dyrektor katowickiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Wojciech Litewka, Miejska Komisja Wyborcza odmówił zarejestrowania kandydata SLD Marka Widucha ze względu na niewystarczającą liczbę podpisów poparcia pod jego kandydaturą.

Marek Widuch to były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który wcześniej dwukrotnie bez powodzenia walczył o prezydenturę w Gliwicach.

Przedterminowe wybory prezydenta Gliwic odbędą się 5 stycznia 2020 r. w godzinach 7-21.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama