107,6 FM

Nie wyparli się swej wiary, zostali zamordowani. Mord na chrześcijanach w Kenii

Co najmniej 6 chrześcijan zostało zamordowanych przez terrorystów z ugrupowania Asz-Szabab w północno-wschodniej Kenii.

Podróżowali oni autobusem, który został zatrzymany przez islamskich bojowników. 11 osób z pośród podróżujących odmówiło złożenia islamskiego wyznania wiary. Zostali wyprowadzeni z autobusu i zamordowani. Pozostali podróżujący mogli potem kontynuować jazdę.

Zbrodnia ta została potępiowna przez władze kenijskie. „Straciliśmy niewinnych ludzi. Zachowanie terrorystów jest szatańskie, ich pragnienie krwi niewinnych Kenijczyków nigdy nie zostaje ugaszone”. W podobnym duchu wypowiedziała się także Wysoka Rada Muzułmańska tego afrykańskiego kraju. Jej członkowie potępili ten akt przemocy, wyrazili swą solidarność z bliskimi ofiar oraz wezwali muzułmanów do nie popierania ugrupowania Asz-Szabab.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • AWIK
  18.12.2019 11:18
  Straszne. NIe znalazłem tej informacji w TVN czy RMF. Pewnie gdyby zginęli jacyś LGBT to byłby szum na cały świat. A tak...
  doceń 2
 • paszczyk2
  18.12.2019 11:21
  Istotne jest, czy sześciu, czy jedenastu, bo to święci męczennicy, którzy oddali swe życie za wiarę, że Jezus oddał życie za nich. Możemy się modlić za ich wstawiennictwem. Tak myślę.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama