107,6 FM

Pasywna a aktywna regeneracja filtrów DPF

Każdy filtr, niezależnie od tego, jaki rodzaj cząsteczek ma wyłapywać, musi być regularnie czyszczony i opróżniany. Filtr cząstek stałych (DPF) wychwytuje i przechowuje sadzę w celu zmniejszenia emisji spalin w samochodach z silnikiem Diesla. Ponieważ ma on ograniczoną pojemność, uwięzioną sadzę należy okresowo opróżniać lub „wypalać”, aby zregenerować filtr cząstek stałych.

Każdy filtr, niezależnie od tego, jaki rodzaj cząsteczek ma wyłapywać, musi być regularnie czyszczony i opróżniany. Filtr cząstek stałych (DPF) wychwytuje i przechowuje sadzę w celu zmniejszenia emisji spalin w samochodach z silnikiem Diesla. Ponieważ ma on ograniczoną pojemność, uwięzioną sadzę należy okresowo opróżniać lub „wypalać”, aby zregenerować filtr cząstek stałych.

Pasywna a aktywna regeneracja filtrów DPF

W trakcie długiej jazdy, z dużą prędkością, wydech osiąga bardzo wysokie temperatury. Jazda przez chwilę z prędkością około 110 km na godzinę lub wyższą wystarcza, by doszło do spalenia cząsteczek sadzy, które zostały uwięzione przez filtr cząstek stałych. Niemniej jednak, większość kierowców nie jeździ z dużą prędkością wystarczająco często lub wystarczająco długo, aby polegać na tej pasywnej regeneracji, aby usunąć z DPF cząstki stałe. Producenci samochodów z silnikami Diesla musieli wymyślić inny sposób na usunięcie cząstek stałych z filtra- aktywna regeneracja jest inicjowana, gdy ilość sadzy zgromadzonej w filtrze DPF osiągnie określony poziom. W większości samochodów poziom ten wynosi 45% całkowitej pojemności DPF. Gdy zgromadzona sadza osiągnie tę ilość, uruchamiany jest proces wtrysku paliwa po spalaniu, co zwiększa temperaturę spalin. W ten sposób, nawet jeśli samochód nie jedzie z dużą prędkością, wydech staje się wystarczająco gorący, aby spalić całą sadzę zgromadzoną w filtrze DPF.

Co powoduje zatkanie filtra cząstek stałych?

Główną przyczyną zablokowanych filtrów cząstek stałych dla silników Diesla są krótkie podróże przy niskich prędkościach. Filtr cząstek stałych w źle serwisowanym samochodzie może ulec awarii wcześniej- na ogół, jego żywotność wynosi około 160 000 km. Ważne jest, aby stosować również odpowiedni rodzaj oleju - niektóre z nich zawierają dodatki, które mogą faktycznie blokować filtry. Również, wszelkie modyfikacje wydajności samochodu mogą uszkodzić filtr cząstek stałych, podobnie jak stosowanie paliwa niskiej jakości, a nawet częste prowadzenie samochodu z niskim poziomem paliwa, ponieważ system może nie przechodzić w tryb regeneracji filtra DPF w celu oszczędzania paliwa.

Co w przypadku, gdy systemy regeneracji filtrów DPF zawiodą?

Gwarancja filtrów DPF producenta nie obejmuje „przepełnienia”, ponieważ są one traktowane tak samo, jak filtry oleju, paliwa lub powietrza- zabezpieczenie obejmuje jedynie awarię mechaniczną. Jeśli DPF zatka się sadzą lub w układzie pojawi się usterka, zwykle na desce rozdzielczej wyświetla się pomarańczowe światło (kwadratowa ikona z kółkami w środku). Należy pamiętać, że demontaż zużytego filtra cząstek stałych jest nielegalny, a usunięcie DPF-u może również unieważnić polisę ubezpieczeniową samochodu. Jeśli zarówno pasywna, jak i aktywna regeneracja nie działa, lampa ostrzegawcza nadal się świeci i zmienia kolor na czerwony lub zapalają się dodatkowe lampki DPF jest to sygnał, by zgłosić się jak najszybciej po profesjonalną pomoc. Zignorowanie tych symptomów może przynieść większe szkody, a to, co może być niedrogim rozwiązaniem, jeśli nie zostanie wdrożone w porę, może stać się czymś znacznie droższym.

Dlaczego powinienem oddać do naszego serwisu filtr DPF?

Czysty, dobrze utrzymany filtr cząstek stałych pozwoli silnikowi zachować optymalną wydajność przez długi czas. Warto wiedzieć, że:

 • nadmiar sadzy może uszkodzić filtr DPF, którego nie będzie dało się zregenerować,
 • zakup nowego filtra DPF jest obarczony wysokim kosztem,
 • regeneracja DPF pozwoli utrzymać silnik w dobrym stanie przez dłuższy czas,
 • oczyszczenie zatkanego filtra cząstek stałych sprzyja ochronie środowiska.

Najbardziej skutecznym sposobem czyszczenia urządzenia DPF jest pełna, profesjonalna, gwarantowana usługa, którą oferuje nasza firma.

Profesjonalna regeneracja filtrów DPF w firmie Turbokrymar.pl

Nowe filtry cząstek stałych są bardzo drogie. W miarę starzenia się samochodu koszt zastępczego filtra DPF może być wyższy niż wartość samochodu. Wśród istniejących firm na polskim rynku, które zajmują się regeneracją filtrów cząstek stałych jesteśmy liderem. Zajmujemy się skutecznym oczyszczaniem zablokowanych filtrów z wykorzystaniem szwajcarskiej technologii marki FFSolution, co pozwala na prawidłowe działanie i przedłużenie ich żywotności. Korzystamy z najbardziej zaawansowanych procesów czyszczenia i regeneracji oraz sprzętu dostępnego i zatwierdzonego do regeneracji przez producentów filtrów cząstek stałych. Firma Turbokrymar.pl zapewnia:

 • regenerację DPF przy użyciu profesjonalnego i nowoczesnego systemu FFSolution,
 • przywrócenie pełnej czystości filtra,
 • prowadzenie pełnej dokumentacji regeneracji filtra DPF,
 • szybki zwrot oczyszczonego filtra do Klienta.

Przed przystąpieniem do czynności oczyszczania zatkanego filtra DPF, przeprowadzony zostaje test pozwalający określić stopień jego zanieczyszczenia, a w celu wykazania efektywności procesu regeneracji, analogicznie, test zostaje powtórzony. Zwracając się do naszej firmy, otrzymujesz gwarancję skutecznego oczyszczenia filtrów DPF, dzięki której:

 • spadnie zużycie paliwa, a więc jazda samochodem stanie się ekonomiczna,
 • pojazd odzyska moc,
 • oczyszczony filtr ponownie w sposób skuteczny będzie wyłapywać stałe cząsteczki spalin, co sprawi, że jazda będzie również ekologiczna,
 • pojazd nadal będzie spełniać normę emisji spalin, z którą był homologowany.

Skuteczna regeneracja DPF jest możliwa dzięki zastosowaniu profesjonalnego sprzętu oraz najwyższej jakości wykonywania usług przez wykwalifikowanych pracowników, a nasza firma dodatkowo udziela gwarancji na zrealizowaną usługę.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama