107,6 FM

Nasi wolontariusze już we Wrocławiu

Grupa 10 osób z diecezji gliwickiej pomaga w przygotowaniach do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé.

We Wrocławiu trwają ostatnie przygotowania do rozpoczynającego się w sobotę Europejskiego Spotkania Młodych - wydarzenia organizowanego od 1978 r. przez wspólnotę Taizé z Francji, zawsze na przełomie starego i nowego roku.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia do stolicy Dolnego Śląska przyjechało ok. 1000 wolontariuszy z całej Europy, którzy pomagają w przygotowaniach do spotkania. Wśród nich jest grupa z diecezji gliwickiej, wraz z ks. Damianem Trojanem, diecezjalnym asystentem grupy modlitewnej Taizé.

Nasi wolontariusze już we Wrocławiu   Selfie przed rozpoczęciem prac. Archiwum prywatne

Wolontariusze od razu rozeszli się do swoich prac - jedni przygotowują kościół na popołudniowe i wieczorne modlitwy, inni pomagają przy organizacji głównych wydarzeń czy biorą udział w próbach chóru.

Więcej informacji o Europejskim Spotkaniu Młodych, a także ciekawostki, galerie zdjęć i multimedia znajdziesz w naszym tematycznym serwisie na www.esmwroclaw.gosc.pl.

Nasi wolontariusze już we Wrocławiu   Wieczorna modlitwa śpiewami z Taizé. Archiwum prywatne
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama