107,6 FM

Forum Żydów Polskich: w Jerozolimie przemówienia reprezentantów państw paktu Ribbentrop-Mołotow

W Jerozolimie będą przemawiać reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow, a także Francji, która wydała Żydów Niemcom - zauważa Forum Żydów Polskich, wskazując, że polski prezydent, reprezentujący kraj, którego rząd zaalarmował świat o masowej eksterminacji Żydów, nie zostanie usłyszany.

Prezydent Andrzej Duda poinformował we wtorek, że nie weźmie 23 stycznia udziału w obchodach organizowanych w Jerozolimie przez Fundację Światowego Forum Holokaustu. Swoją decyzję uzasadniał faktem, iż organizatorzy Forum nie przewidzieli możliwości zabrania głosu przez polskiego prezydenta. Stanowisko Andrzeja Dudy poparł we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

"Czyli wszystko wskazuje na to, że w Jerozolimie będą przemawiać reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow (Niemcy, Rosja), główni sprawcy Zagłady (Niemcy) i ci, którzy ochoczo wydali Żydów Niemcom na zagazowanie w Auschwitz (Francja)" - czytamy na Twitterze Forum Żydów Polskich.

"Ale polski prezydent, reprezentujący państwo, którego rząd zaalarmował świat z powodu masowej eksterminacji Żydów w okupowanej przez Niemcy Polsce, jest jedynym głosem, który nie zostanie uwzględniony ani usłyszany" - podkreśliło Forum Żydów Polskich.

Szef MSZ Jacek Czaputowicz ocenił we wtorek w Polsat News, że prezydent Andrzej Duda, który nie pojedzie do Jerozolimy, podjął dobrą decyzję. Jego zdaniem, obchody w Jerozolimie mają charakter polityczny.

Czaputowicz zapowiedział, że w uroczystościach w Jerozolimie na pewno weźmie udział przedstawiciel Polski, jednak poziom przedstawicielstwa będzie dopiero przedmiotem dyskusji. "Tu nie ma powodów, żeby w ogóle lekceważyć" - zaznaczył. "Należy tutaj podchodzić nie emocjonalnie, a pragmatycznie, życzyć dobrze temu spotkaniu" - dodał.

« 1 »
 • seitz
  08.01.2020 09:11
  Viatcheslav Moshe Kantor to prezes fundacji i przyjaciel Putina, organizator całego cyrku.
  Oswobodziciele wypowiedzą się oczywiście przeciwko nam i przeciwko prawdzie wciskając światu własną wersję wydarzeń. Francja, Rosja i Niemcy.
  Dobrze, że Andrzej Duda nie klęka się przed kłamcami jak kiedyś Donald Tusk i twardo broni naszego interesu.
  Dobrze, że rząd PiS zablokował sprzedaż Tarnowskich Zakładów Azotowych panu Moshe Kantorowi.
  To tak apropos tego czy kapitał ma narodowość.
  doceń 9
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama