107,6 FM

Rybnik. Pokaz filmu o tragedii górnośląskiej. "Jo był ukradziony" w Domu Kultury Chwałowice

Dziś o 18.00 w Domu Kultury Chwałowice wyświetlony zostanie film "Jo był ukradziony"- pokazujący tragedię górnośląską oczami jej świadków - mieszkańców Rybnika, Radlina, Rydułtów, Wodzisławia i okolic.

To opowieść o tragedii górnośląskiej. Film "Jo był ukradziony" powstał na podstawie relacji świadków, mieszkańców Rybnika, Rydułtów, Wodzisławia, Radlina i okolic z 1945 roku. - To film dokumentalny, ale wydarzenia są obrazowane poprzez rekonstrukcje historyczne - mówi reżyser Adam Grzegorzek:

W 2016 roku wydana została książka pt.: "Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia rybnicka".  Na jej podstawie powstał najpierw spektakl, teraz film.

Jo był ukradziony - Trailer
cutsense

Pokaz filmu dziś o godz. 18.00 w Domu Kultury Chwałowice. Następny pokaz planowany jest w lutym w Łaziskach i w marcu w Czernicy.

Wstęp na dzisiejszy pokaz filmu w Chwałowicach jest bezpłatny. Osoby, które są zainteresowane powinny jednak wcześniej zadzwonić do DK Chwałowice i zapytać o wolne miejsca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama