107,6 FM

Katowice. Prezentacja orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego (zapowiedź)

Briefing prasowy poświęcony prezentacji tegorocznego Orędzia Papieża Franciszka na 28. Światowy Dzień Chorego odbędzie się 6 lutego o godz. 10 w Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach.

Myślą przewodnią orędzia są słowa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28).

W briefingu wezmą udział: metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, dr Elżbieta Kortyczko, prezes katolickiego stowarzyszenia lekarzy, ks. dr Marcin Niesporek, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, oraz Anna Stolorz, reprezentująca osoby chore.

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego dnia wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego. Ogólnoświatowe obchody tego dnia odbywają się co roku w jednym z sanktuariów maryjnych na świecie.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama