107,6 FM

Pomoc osobom starszym

Skarbonka Caritas jest propozycją dla wszystkich - zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pieniądze można przekazać także bezgotówkowo.

Tegoroczna akcja „Jałmużny Wielkopostnej” odbywa się ponownie pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora”. Caritas zachęca też do wsparcia dzieła modlitwą.

Idea jest prosta – do skarbonki, którą nieodpłatnie można otrzymać w swojej parafii, wrzuca się pieniądze zaoszczędzone dzięki podjętym umartwieniom, by w ten sposób pomóc potrzebującym seniorom.

Pieniądze po zakończonej akcji przekazuje się w wyznaczonym terminie w parafii. Część z nich przeznaczona jest na potrzeby Caritas parafialnej, a część trafia do Caritas diecezjalnej.

Do „Jałmużny Wielkopostnej” można dołączyć także wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty do tzw. „Wirtualnej Skarbonki”, czyli na konto Caritas Polska z dopiskiem „Jałmużna Wielkopostna”. Caritas gliwicka daje też możliwość dokonania przelewu elektronicznego za pośrednictwem bezpiecznego systemu płatności elektronicznych DOTPAY przez swoją stronę caritasgliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama