107,6 FM

Grażyna Witkowska: W Wojkowicach próba generalna spisu powszechnego

Testem przed przyszłorocznym spisem powszechnym będzie dla woj. śląskiego spis próbny w Wojkowicach. Rozpocznie się z początkiem kwietnia - zapowiedziała w Radiu eM Grażyna Witkowska, z-ca dyr. Urzędu Statystycznego w Katowicach.

Grażyna Witkowska: W Wojkowicach próba generalna spisu powszechnego (9.3.2020)
Radio eM

Jak wyjaśniła w „Rozmowie poranka” Grażyna Witkowska, przygotowania do przyszłorocznego spisu powszechnego idą pełną parą. Spis cząstkowy w Wojkowicach będzie prowadzony przez Internet, bo tak samo będzie przebiegał spis ogólnopolski w roku przyszłym. Nie będzie w nim pytań o majątek, stąd należy ufać w prawdziwość podawanych danych. Z-ca dyrektora US powiedziała, że wśród danych, które może przynieść tylko spis, ponieważ brakuje ich w systemie administracji publicznej, są m.in. informacje o wykonywanych przez mieszkańców Polski zawodach.

Jeszcze jesienią br. odbędzie się spis rolny w Polsce. Spisy powszechne są przeprowadzane co 10 lat.

Grażyna Witkowska przytoczyła też dane statystyczne na temat życia w woj. śląskim. Wynika z nich, że region przoduje w kraju pod względem wysokości zarobków, choć widać różnicę między przeciętnym wynagrodzeniem kobiet i mężczyzn na niekorzyść pań.

Mamy też sporo do nadrobienia pod względem wskaźnika tzw. długości życia w zdrowiu, gdzie średnia europejska jest zdecydowanie powyżej polskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy