107,6 FM

Ciekawa inicjatywa online słowackich salezjanów

Otworzyli internetowe oratorium. Na czym polega?

Salezjanie (SDB) wraz z córkami Maryi Wspomożycielki (CMW) i wolontariuszami z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego na Słowacji stworzyli na Facebooku i Instagramie oratorium online z hasztagiem #oratkoonline.

Na Słowacji z powodu koronawirusa nie są odprawiane Msze święte. Pozamykano oratoria i ośrodki prowadzone przez salezjanów. Rząd wprowadził także dodatkowe ograniczenia.

Dlatego, by pozostać blisko dzieci, młodzieży i rodzin salezjanie stworzyli projekt oratorium online.

Jakie treści pojawiają się codziennie? Poranna modlitwa, ćwiczenia fizyczne, myśl biblijna przed obiadem, salezjańskie “słówko na dobranoc”, transmisja Mszy świętej, a także – Nadzwyczajna Nowenna, jaką zaproponował w tym czasie Przełożony Generalny.

Proponowana są również debaty na różne tematy. W pierwszych dwóch dniach np. gościli dwaj młodzi lekarze, którzy mówili o koronawirusie i profilaktyce chroniącej przed zakażeniem. Pojawili się także artyści, biskup. Każdego dnia proponowane jest pewne zajęcie-wyzwanie.

Nie brakuje także innych inicjatyw. Jedną z nich jest np. koncert psalmów wykonywany przez dwójkę salezjanów muzyków.

 

Nawet w Bratysławie zajęcia klubu piłkarskiego "SDM Domino" prowadzone są online. Składają się na nie ćwiczenia treningowe do wykonywania samemu,. Mają na celu utrzymanie odporności ciała i ducha w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama