107,6 FM

Meksyk: Zakaz publicznych Mszy pod groźbą kar kanonicznych

Ordynariusz meksykańskiej diecezji Celaya zarządził, że księża mają odprawiać Msze św. bez udziału wiernych. Ma to na celu ochronę wiernych przed zarażeniem się koronawirusem. Bp Benjamín Castillo Plascencia zapowiedział też nałożenie kar kanonicznych na duchownych, którzy się temu nie podporządkują.

Jednocześnie wszyscy wierni otrzymali dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy. Śluby mogą się odbywać, ale z udziałem jedynie nowożeńców i ich świadków, przy drzwiach zamkniętych. Odwołane są natomiast uroczystości Wielkiego Tygodnia z udziałem wiernych, chyba że zgodzą się na to władze sanitarne.

Biskup wyjaśnił, że wprowadza te środki zaradcze w odpowiedzi na zalecenia Konferencji Meksykańskiego Episkopatu. - Mając świadomość, że zagrożenie jest realne i trzeba traktować tę sytuację poważnie, należy zachować spokój i opanowanie, podejmując właściwe środki zapobiegawcze, wskazane przez władze sanitarne - wyjaśnił hierarcha.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama