107,6 FM

Dochodzenie w sprawie fałszywych produktów związanych z koronawiursem

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) rozpoczął dochodzenie w sprawie fałszywych produktów związanych z koronawiursem, kóre pojawiły się na unijnym rynku.

Wybuch epidemii koronawirusa spowodował, że ten fakt wykorzystują oszuści, oferując podrabiane produkty medyczne, ochrony osobistej i higieniczne. Te produkty Europejczycy obecnie kupują głównie w sieci.

OLAF wszczął więc dochodzenie dotyczące przywozu podrobionych produktów związanych z epidemią COVID-19, które są nieskuteczne, a nawet szkodliwe dla zdrowia. Urząd i kraje członkowskie rozpoczęły współpracę, aby zapobiec wprowadzaniu tych potencjalnie niebezpiecznych produktów do UE.

Chodzi o maski, urządzenia medyczne, środki dezynfekujące, środki odkażające i zestawy testowe. Od samego początku pandemii OLAF gromadził dane i informacje na temat tego nielegalnego handlu.

Oszuści - jak się szacuje - generują ogromne zyski z nielegalnego procederu. Jak podaje OLAF, przykładowo podrobione maski były oferowane online w różnych państwach członkowskich UE w cenach od 5 do 10 euro, a to nawet trzykrotnie więcej niż normalna cena.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama