107,6 FM

Abp Skworc: Z mojego domu, z mojej kaplicy serdecznie Wam błogosławię!

Poruszający apel do słuchaczy Radia eM i wszystkich diecezjan skierował w uroczystość Zwiastowania Pańskiego metropolita katowicki. Wiąże się on z wydanym dziś zarządzeniem odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach.

Abp Skworc o nowych wytycznych nt. posługi duszpasterskiej i liturgicznej

Drodzy Radiosłuchacze!  Bracia i Siostry!

Muszę przyznać, że w moim pasterskim posługiwaniu i w moim życiu wiele razy musiałem podejmować trudne decyzje. Ale te decyzje które są związane z ostatnimi decyzjami ministra zdrowia są dla mnie najtrudniejsze, bo przecież aktualnie przeżywamy rok duszpasterski poświęcony Eucharystii. Eucharystia daje życie. To wielka tajemnica naszej wiary. A tu jesteśmy niejako przymuszeni przez sytuację zewnętrzną do powiedzenia: „w Eucharystii możecie uczestniczyć tylko duchowo”. Nie możemy się spotykać w naszych kościołach, w naszych parafialnych wieczernikach.

Podejmuję taką decyzję z ogromnym wewnętrznym bólem. Ale uważam, że jest to decyzja, która ostatecznie pomoże przezwyciężyć zagrożenie, które jest bardzo poważne. Tak mówią specjaliści. Mówią o tym rządzący, którzy też ponoszą odpowiedzialność za nasze społeczeństwo. Za nasz naród.

My jako pasterze Kościoła katolickiego też ponosi odpowiedzialność. Dlatego musimy rozumnie i odpowiedzialnie działać. Musimy przezwyciężyć te trudności, które są przed nami, więc proszę o zrozumienie. Tylko dzięki temu zrozumieniu, temu rozumnemu działaniu będziemy się mogli ponownie cieszyć tym spotkaniem na Eucharystii w naszych parafialnych wieczernikach, także w katedrze.

Polecam Was Bożej Opatrzności. Modlimy się szczególnie przez wstawiennictwo Matki Boskiej Piekarskiej, Lekarki. Tu, z mojego domu, z mojej kaplicy serdecznie Wam błogosławię. Zachęcam do jedności modlitewnej o 20.30 każdego dnia. Bierzmy do ręki różaniec i módlmy się. Korzystajmy z tej duchowej łączności jaką nam dają media.

Dzisiaj mamy wiele transmisji telewizyjnych, radiowych, internetowych, które nam umożliwiają duchową obecność na Eucharystii. Dlatego korzystajmy z tych możliwości. W ten sposób – również swoim cierpieniem – możemy budować wspólnotę z Chrystusem i między nami. Trwajmy w jedności  na modlitwie i w ufności, że ostatecznie Bóg zwycięża i ostatecznie my naszym działaniem także przyczynimy się do pokonania tego zagrożenia.

Zarządzenie metropolity katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach znajdziesz TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama