107,6 FM

Reakcja KUL na niepokojące słowa ks. prof. Tadeusza Guza w kontekście koronawirusa

Wypowiedź ks. Guza mogła wprowadzić wiele osób w błąd, mimo jasnych wytycznych i komunikatów przewodniczącego KEP, biskupów diecezjalnych oraz administracji rządowej.

Według naszej wiedzy ks. prof. T. Guz nie posiada kwalifikacji naukowych, aby wypowiadać się na tematy dotyczące medycznych aspektów epidemii, w szczególności na temat sposobu rozprzestrzeniania się koronawirusa i rozwijania się epidemii. W związku z ogłoszonym stanem epidemii władze uniwersytetu zobowiązały wszystkich pracowników i studentów - w tym również ks. Guza - do realizacji zaleceń i przepisów wydawanych przez odpowiednie organy i służby, przede wszystkim przez Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego - informuje dr Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.

Ks. prof. Guz na antenie TV Trwam zajął stanowisko z perspektywy eksperta z zakresu wirusologii. Wyraził też na antenie osobistą opinię, że zwycięstwo Polski nad koronawirusem przyjdzie jedynie dzięki permanentnemu dostępowi do sakramentów.

Zdaniem duchownego codzienny, pełny dostęp do sakramentów dla katolików w czasie epidemii miałby być pewną drogą do zwycięstwa Polski nad epidemią koronawirusa.

Wypowiedź ks. Guza mogła wprowadzić wiele osób w błąd, mimo jasnych wytycznych i komunikatów przewodniczącego KEP, biskupów diecezjalnych oraz administracji rządowej i służb. To nie pierwsza reakcja KUL w związku z wypowiedziami ks. T. Guza.

Czytaj także: Abp S. Budzik wzywa ks. Guza do sprostowania wypowiedzi niezgodnych z katolicką nauką o Eucharystii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Adrian kono
  09.04.2020 10:51
  Ja myślę, że bardziej boli temat Lutra niż niefortunnej w tym czasie wypowiedzi. Z drugiej strony ani Ks Profesor ani atakujący go nie podali danych medycznych, Ksiądz wypowiedział się jako człowiek bardzo wierzacy. Niegrzeczne jest uważanie, że nie rozróżnia porządku laski i natury, może uważa, że Bóg jest mocniejszy. Nie można jednocześnie głosić że ciało po śmierci znów ożyje i będziemy żyć z aniołami w niebie. Na to też nie ma danych prócz pism religijnych. Ile bakterii miał w sobie Łazarz... .
  doceń 8
 • Gość
  29.05.2020 23:55
  Uważam że
  doceń 0
 • Gość
  29.05.2020 23:59
  Uważam że Bóg dał ludziom wiedzę i wolną wolę
  doceń 0
 • Gość
  30.05.2020 00:18
  Bóg dał lekarzom wiedzę aby nieśli innym ulgę w cierpieniu. Lekarze nie są w stanie uzdrowić człowieka z żadnej choroby ich zadaniem jest niesienie ulgi w cierpieniu. Nawoływanie ludzi do udziału we mszy świętej jest złym postępowaniem księży który narażają wiernych na śmierć lub utratę zdrowia. Bóg kocha ludzi więc to jest postępowanie wbrew woli Boga. Coraz więcej księży jest chorych. Świadomie zarażają/narażają ludzi za których są odpowiedzialni. Postępując wbrew zaleceniom i obecnemu stanowi wiedzy przyczyniają się do cierpienia ludzi i śmierci wiernych. Kościół powinien namawiać do modlitwy, zostania w domu i przestrzegania zaleceń, które zapobiegają zarażeniu. Kościół nie kieruje się dobrem i bezpieczeństwem wiernych nie nawołuje również do zachowania spokoju i zaufanie Bogu A więc czym się kieruje?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama