107,6 FM

Kolejna tragiczna doba we Włoszech

837 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu doby we Włoszech - poinformowano we wtorek w Rzymie. Liczba zmarłych od początku kryzysu w lutym wzrosła do 12428.

Średni wiek zmarłych to 79 lat, a większość stanowią mężczyźni - przekazali eksperci na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej.

Obecnie we Włoszech zakażonych wirusem jest ponad 77 tys. ludzi. Od poniedziałku zanotowano wzrost o 2107 przypadków. Jest większy niż poprzedniej doby, gdy liczba ta zwiększyła się o 1648.

Wyleczonych dotąd zostało 15,7 tys. chorych. W ciągu jednego dnia ich liczba zwiększyła się około 1100.

Ponad 4 tys. osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii w całym kraju.

W Lombardii, czyli regionie-epicentrum epidemii, zakażonych jest 25 tys. osób. Dobowy wzrost wyniósł 118.

Szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli podczas prezentacji danych podkreślił: "Nadejdzie dzień, kiedy zapomnimy o tej praktyce, ale w najbliższej przyszłości społeczna izolacja musi być naszą żelazną regułą". W ten sposób położył nacisk na konieczność przestrzegania zasad walki z epidemią, obowiązujących od ponad trzech tygodni.

Wcześniej w ciągu dnia informowano, że Włochy weszły w fazę szczytu zakażeń.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama