107,6 FM

Kard. Turkson u lekarzy, którzy walczą z koronawirusem

Kard. Peter Turkson odwiedził rzymską klinikę Gemelli i spotkał się z lekarzami, którzy leczą tam zarażonych koronawirusem.

Jednym z pacjentów jest kard. Angelo De Donatis, papieski wikariusz dla rzymskiej diecezji. Prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju przekazał papieskie pozdrowienia dla personelu medycznego i chorych. Wręczył im również różańce poświęcone przez Franciszka.

Kard. Turkson wziął udział w codziennym spotkaniu lekarzy, którzy opiekują się pacjentami zakażonymi koronawirusem.

- Przekazałem im pozdrowienia Ojca Świętego, watykańskiej grupy, która zajmuje się epidemią COVID-19, oraz naszej dykasterii. Zapewniłem o bliskości i solidarności papieża Franciszka - powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Turkson. - Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy. A mianowicie, że klinika Gemelli wyciągnęła wnioski z tego, co stało się w północnych Włoszech, i odseparowała oddziały. Dzięki temu pacjent z koronawirusem nie może zakazić innych pacjentów. W tej klinice wydzielono osobny oddział przeznaczony wyłącznie dla chorych z COVID-19. Ta radykalna separacja pozwoliła ograniczyć liczbę zgonów. To też uratowało Rzym i jego okolice.

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama