107,6 FM

Szumowski: Powoli będziemy poluzowywać restrykcje w gospodarce

Powoli będziemy poluzowywać restrykcje w gospodarce. Pracujemy, by to zrobić w sposób najbezpieczniejszy - zaznaczył w czwartek rano w rozmowie w Polskim Radiu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Dodał, że w czwartek pewne ograniczenia zostaną przedłużone, pojawią się też nowe, ale nie będą one "drastyczne". Szczegółów jednak nie podał. Zaznaczył, że nowe zalecenia zostaną ogłoszone na konferencji prasowej.

Szumowski pytany był też o zapowiedziane przez premiera nowe zalecenia dla poszczególnych sektorów działalności gospodarczej, które mają być wprowadzane już po świętach, by stopniowo przywracać ich działalność, zachowując jednak pewne ograniczenia.

"Tutaj trzeba wziąć pod uwagę dwie funkcje. Jedna to zakażenia covid-19 i zagrożenia płynące z covid-19. Druga to zapaść gospodarki i mówiąc wprost zgony ludzi - z powodu braku wystarczających środków" - powiedział.

Dodał, że jeśli gospodarka się załamie, to zwiększy się śmiertelność ludzi. "Jesteśmy w dramatycznej sytuacji decyzji o stosunkowo powolnym, maksymalnie bezpiecznym, ale jednak uwalnianiu gospodarki, by ona funkcjonowała" - wyjaśnił.

Zauważył też, że medycyna z ekonomią to naczynia połączone. "Bez ekonomii medycyna nie funkcjonuje" - dodał.

« 1 »
TAGI:
 • AWIK
  09.04.2020 10:19
  Brawo za trzeźwe, racjonalne myślenie. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Chwała Panu!
  doceń 13
 • jurek
  09.04.2020 12:54
  Trzeba wracać do aktywności bo inaczej gospodarka sie "udusi" zupełnie. Jakoś trzeba pogodzić wymogi przeciwdziałąnia epidemii z normalnym zyciem. Czekamy na madre pomysły.
  doceń 11
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama