107,6 FM

W kościele na ławkach pojawiły się karteczki

Ks. Bernard Plucik w TV Imperium wyjaśniał, jak w praktyce parafii katedralnej wygląda realizacja zaleceń sanitarnych związanych z epidemią.

WG 21.04.2020 Wierni wracają do kościoła
tvimperium

Od poniedziałku 20 kwietnia wierni mogą z powrotem uczestniczyć w Mszach i nabożeństwach w kościołach diecezji gliwickiej, przy zachowaniu zasady 1 osoba na 15 metrów kwadratowych i odległości dwóch metrów między nimi.

Do katedry gliwickiej może więc wejść 100 osób i na razie wszyscy chętni się mieszczą.

- Myślę, że sytuacja będzie troszeczkę trudniejsza w niedzielę, ale te zasady muszą być jasne i rygorystyczne. Wejdzie i zajmie miejsce tylko ten, kto będzie mógł w tym wyznaczonym miejscu rzeczywiście się znaleźć - podkreślił ks. proboszcz Bernard Plucik.

Zaznaczył m.in., że dalej obowiązuje dyspensa biskupa gliwickiego od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

TV Imperium i inne transmisje z diecezji

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama