107,6 FM

Co w numerze? #22

Duszpasterstwo młodzieży w pandemii, finał akcji "»Leczo« dla tych, co leczą" i wywiad ze świecką misjonarką prowadzącą w Etiopii ośrodek dla dzieci ulicy. O czym jeszcze piszemy w najnowszym wydaniu?

W ostatnim majowym numerze "Gościa Gliwickiego" pojawiają się tematy związane z obchodami 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II - przygotowaliśmy relację z Mszy św. w gliwickiej katedrze oraz piszemy o wprowadzeniu relikwii papieża do parafii Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku, a także o innych relikwiach świętych i błogosławionych czczonych w tamtejszym kościele.

W najnowszym wydaniu przeczytacie też o dwóch akcjach charytatywnych - zakończonej zbiórce "»Leczo« dla tych, co leczą" i niedawno rozpoczętej - na kabinę dezynfekującą dla ośrodka w Rusinowicach.

Wśród innych okołopandemicznych tematów znalazło się duszpasterstwo młodzieży. Jak młodzi odnajdują się duchowo w wirtualnym świecie? Jakie czekają na nich propozycje - nie tylko online? Jak będzie wyglądał tegoroczny Festiwal Życia? Tego wszystkiego dowiecie się z tekstu pt. "Gra o życie".

Nasz temat numeru to obszerny wywiad z Magdaleną Soboką - świecką misjonarką z diecezji gliwickiej, która w Etiopii założyła fundację "Barkot" i prowadzi ośrodek dla dzieci ulicy. W rozmowie opowiada m.in. o swojej misyjnej historii, losie ubogich dzieci, działalności ośrodka w kwarantannie i... miłości życia odnalezionej w Afryce.

Mamy też kilka ciekawostek dla miłośników lokalnej historii - przybliżamy najnowsze odkrycia archeologiczne przy kościele Świętego Ducha w Bytomiu oraz żegnamy Dzwon Gwarków z Tarnowskich Gór, który przechodzi na zasłużoną emeryturę.

"Gość Gliwicki" na 31 maja jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

Gość Niedzielny 22/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy