107,6 FM

Kard. Krajewski: Papież podpowiada jak żyć po pandemii

„Ojciec Święty, korzystając ze światła Ewangelii, pragnie wyprowadzić nas z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa” – tak o sierpniowych katechezach Franciszka mówi jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.

Dodaje, że są one zachętą, aby spojrzeć na życie w perspektywie ostatecznej, kiedy przyjdzie zdać sprawę z tego, co zrobiliśmy dla innych.

Kard. Krajewski zwraca uwagę, że z kryzysu zawsze wychodzi coś dobrego, jeżeli mu się nie poddamy.

„Ojciec Święty jest pasterzem, który nas prowadzi i po miesiącach trwania tej zarazy, która dotknęła cały świat i rzuciła go na kolana, zachęca do podsumowania: w jakim kierunku idziemy, gdzie zdążamy, jakie błędy popełniliśmy, jakie zasługi mamy podczas tego okresu, który nas wszystkich zaskoczył? Ojciec Święty zaczyna więc analizować i podpowiadać w świetle Ewangelii jak żyć, jak żyć z tym, co nas wszystkich spotkało i dokąd to prowadzi? Obnaża przy tym bardzo wiele rzeczy: nasze przyzwyczajenia; to, iż wydawało się nam, że cały świat zależy od nas, apeluje aby przywrócone zostały wartości rodzinne i narodowe, a jednocześnie wskazuje problem przemocy w rodzinie i zmęczenie rodziną – podkreśla kard. Krajewski. – Ojciec Święty podsumowuje to wszystko, i chce zaprosić nas do refleksji. Stąd te katechezy pojawiły się właśnie w tym momencie.“

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama