107,6 FM

Region. Akademiki nie cieszą się wielkim zainteresowaniem

Już w październiku rusza nowy rok akademicki, a domy dla studentów w regionie świecą pustkami. Popularne w poprzednich latach noclegi w akademikach w czasie pandemii nie budzą już takiego zainteresowania.

Powody są co najmniej dwa. Po pierwsze reżim sanitarny, a po drugie większość zajęć ma odbywać się zdalnie – mówi Jacek Szymik-Kozaczko rzecznik Uniwersytetu Śląskiego:

Na razie Uniwersytet Śląski obserwuje zainteresowanie akademikami. Póki co chętni są kwaterowani pojedynczo. Jeśli limit miejsc się wyczerpie wówczas będzie analizowana możliwość dokwaterowania do danego pokoju kolejnych studentów. W sumie UŚ posiada 2437 miejsc noclegowych.

Podobnie sytuacja wgląda w akademikach Politechniki Śląskiej - mówi prof. Tomasz Trawiński, prorektor ds. Infrastruktury i Promocji na Politechnice Śląskiej:

Politechnika Śląska dopuszcza też zakwaterowanie dwóch osób w jednym pokoju, ale tylko za zgodą obu zainteresowanych studentów. Politechnika ma 2870 miejsc noclegowych w akademikach, na razie stara się zapełnić połowę z nich.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama