107,6 FM

"Pandemia jest pustynią, przez którą wszyscy przechodzimy"

Arcybiskup Walmor Oliveira de Azevedo, przewodniczący episkopatu brazylijskiego, stanowczo domaga się jak najszybszego rozpoczęcia szczepień przeciw Covid-19. Przypomina, że w Brazylii zarejestrowano ponad 200 tys. przypadków zgonów.

Przewodniczący episkopatu Brazylii wskazał, że nauka ofiaruje różne szczepionki, będące owocem wielu badań. Równocześnie hierarcha podkreślił, że już wiele krajów rozpoczęło kampanię immunizacji i postępuje w walce z tym wirusem, który jest niewidoczny, ale śmiertelny. Jeśli chodzi o Brazylię, to nie możemy pozostać z tyłu. Dlatego też podkreślił hierarcha, należy pilnie zażądać od naszego rządu szybkiego rozpoczęcia kampanii szczepień. W związku z fałszywymi informacjami na temat szczepionek arcybiskup Azevedo podkreślił, że ryzyko zaszczepienia jest nieskończenie mniejsze niż zagrożenie chorobą, która każdego dnia zabija coraz więcej ludzi.

Każdy z nas spotkał się lub znał kogoś, kto utracił bliskiego z powodu koronawirusa.

Przewodniczący episkopatu zaapelował do społeczeństwa, aby wszyscy czuli się odpowiedzialni jedni za drugich. To jest obowiązek obywatelski i szczególne zobowiązanie tych, którzy wyznają wiarę chrześcijańską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama