107,6 FM

Lesław Ordon: Nauczyciele chcą już wrócić do szkół, ale odrabianie strat potrwa długo

- Nauczyciele chcą już wrócić do szkół, ale odrabianie strat potrwa długo - powiedział w Radiu eM Lesław Ordon, Przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego.

Lesław Ordon wyraził przekonanie, że choć i nauczyciele, i uczniowie wyczekują powrotu do stacjonarnej nauki na miesiąc przed końcem obecnego roku szkolnego, to jednak odrabianie strat edukacyjnych, jak i w relacjach międzyludzkich i społecznych w szkole na pewno potrwa znacznie dłużej. Zauważył, że poziom nauczania zdalnego w warunkach pandemii pozostawił duże zaległości.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM zapowiedział, że „Solidarność” nie zgodzi się na zmiany w systemie wynagradzania nauczycieli, które mogłyby doprowadzić do zwolnień. Odniósł się w ten sposób do informacji, jakoby nauczycielom miały być dodane 2 godziny do tzw. pensum. Jak wskazał, w wielu szkołach, np. w mniejszych miejscowościach dodanie tych godzin nauczycielom oznaczałoby odebranie ich innym, a w efekcie prowadziłoby do likwidacji 1/9 etatów. Zastrzegł jednak, że nauczycielska „Solidarność” czeka na konkretne propozycje ministra edukacji. Przypomniał, że w najbliższym czasie ma dojść do spotkania ministra ze związkami zawodowymi.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..