107,6 FM

Archidiecezja. Jubileusze małżeńskie już w najbliższą niedzielę (zapowiedź)

Bez "śląskiego wesela", ale za to w czterech miejscach archidiecezji. Małżonkowie, świętujący okrągłe rocznice ślubu, są zaproszeni do Katowic, Rudy Śląskiej, Rybnika i Pszowa.

Wspólne świętowanie rocznic ślubu to jedno z wydarzeń rozpoczynających XIV Metropolitalne Święto Rodziny. Aby zachować wytyczne związane z liczbą uczestników nabożeństw i umożliwić jak największej liczbie osób udział w świętowaniu, obchody będą podzielone na 4 kościoły:

w Katowicach, Katedrze Chrystusa Króla, godz. 12.00,

w Rudzie Śląskiej, parafia św. Józefa, godz. 11.30,

w Rybniku, parafia św. Antoniego (bazylika), godz. 12.00,

w Pszowie, parafia Narodzenia NMP (bazylika), godz. 12.00.

Mszom św. będą przewodniczyć abp W. Skworc i katowiccy biskupi pomocniczy. - Chcemy, aby więcej jubilatów mogło świętować, dlatego zapraszamy w 4 miejsca archidiecezji. Kościoły wybieraliśmy stosunkowo duże, by każdy mógł się pomieścić. Kiedy świętowaliśmy w katedrze, najwięcej było jubilatów złotych, czyli świętujących 50 lat małżeństwa, ale zdarzyła się też para obchodząca 70. rocznicę. Są i młodsi - 25-letni jubilaci, było też małżeństwo z pierwszą rocznicą, pani była jeszcze w sukni ślubnej. Świętować może każdy - zaprasza Ewa Porada z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej.

Warto zaznaczyć, że pary musiały wcześniej zgłaszać swój udział. Dla pozostałych małżonków dostępne transmisje internetowa i w Radiu eM.

Niestety, pandemia sprawiła, że organizatorzy muszą na razie wstrzymać się z organizacją "śląskiego wesela" po Mszy św., na które tradycyjnie byli zaproszeni małżonkowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama