107,6 FM

ks. Zdzisław Brzezinka: Rodzina ma ogromny potencjał przemieniania, wychowania, pokazywania Boga

– Rodzina ma w sobie ogromny potencjał przemieniania, wychowania, pokazywania Pana Boga – powiedział w Radiu eM ks. dr Zdzisław Brzezinka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Katowicach, przededniu rozpoczęcia 14. Metropolitalnego Święta Rodziny.

– Trzeba głosić prawdę o rodzinie, ale nie wyidealizowaną, bo takich rodzin nie ma – zaznaczył ks. Zdzisław Brzezinka. Dodał, że kryzysy w rodzinie są cały czas obecne, m.in. kryzysy pierwszych miesięcy, po narodzeniu dziecka itd. – Jeśli kryzys jest przepracowany, to służy rodzinie, będzie jej pomagał – powiedział. Podkreślił, że także w Kościele ograniczamy się do gaszenia pożarów, reagujemy na negatywne zjawiska, a tymczasem trzeba głosić piękno relacji rodzinnych i małżeńskich.

Jak wyjaśnił, ludzie muszą znać sami siebie, wiedzieć co wnoszą w życie rodzinne, jakie wartości, uzdolnienia, zainteresowania. Jeśli ktoś nie jest świadom, czym jest obdarowany, co wnosi w tę wspólnotę, to tego nie wniesie.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM zachęcił do świętowania jubileuszy małżeńskich w najbliższą niedzielę. Tego dnia odbędą się uroczystości jubileuszowe dla małżonków w czterech świątyniach archidiecezji katowickiej. Wszystkich, którzy z powodu limitów sanitarnych nie będą mogli w nich uczestniczyć bezpośrednio, ks. Zdzisław Brzezinka zaprosił do świętowania we własnym gronie, także korzystając z transmisji m.in. w Radiu eM.

Świętowanie jubileuszy odbywać się będzie w niedzielę (23.05) w kościołach:
- w Katowicach, Katedrze Chrystusa Króla, godz. 12.00,
- w Rudzie Śląskiej, parafia św. Józefa, godz. 11.30,
- w Rybniku, parafia św. Antoniego (bazylika), godz. 12.00,- w Pszowie, parafia Narodzenia NMP (bazylika), godz. 12.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.