107,6 FM

Na ścieżkach myśli Jana Pawła II: Redemptor Hominis

Redemptor Hominis – Odkupiciel człowieka, to pierwsza encyklika Jana Pawła II opublikowana 4 marca 1979 roku, zaledwie pięć miesięcy po wyborze na Stolicę Piotrową.

Na ścieżkach myśli Jana Pawła II to cykl podcastów zrealizowanych przez  ​Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Wśród ważnych owoców pontyfikatu Jana Pawła II jest aż 14 encyklik - jednych z najważniejszych papieskich dokumentów. Są to publikacje najwyższe nie tylko rangą, ale także poruszające najistotniejsze zagadnienia. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II prezentuje je w nowej formie.

Odcinek 1: Redemptor Hominis.

Redemptor Hominis – Odkupiciel człowieka, to pierwsza encyklika Jana Pawła II opublikowana 4 marca 1979 roku, zaledwie pięć miesięcy po wyborze na Stolicę Piotrową. Wyznacza ona osie działalności tego wyjątkowego pontyfikatu, stawia Chrystusa w centrum dziejów człowieka. Poświęcona jest w całości sprawie człowieka, jego godności, zagrożeniom i prawom

Odcinki podcastów będą miały swoją premierę w każdy piątek, poczynając od 10 września, o godzinie 19.00 na stronie internetowej Muzeum, profilu Facebook i YouTube. Materiał dostępny będzie również na platformach Spotify oraz Google Podcasts Podcasty udostępnimy również na naszych stronach gosc.pl, radioem.pl i wiara.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama