107,6 FM

Katowice Airport nadal na plusie. Nowe europejskie obostrzenia odbiją się na liczbie obsłużonych pasażerów

Katowice Airport podsumowało listopad. Dane są plusowe. Podczas jedenastego miesiąca br. z siatki połączeń regularnych i czarterowych lotniska imienia Wojciecha Korfantego skorzystało 168 004 pasażerów, czyli o 143 296 więcej (+580.0%) niż w zeszłym roku.

Od stycznia do końca listopada z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało 2 164 544 osób, czyli o 763 549 więcej (+54,5%) niż w 2020 roku.  Statystyki w  listopadzie wskazują na ponad  168 tysięcy  pasażerów - informuje Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport:

Najpopularniejsze  kierunki regularne w listopadzie to : Dortmund, Londyn-Stansted i  Londyn-Luton; wakacyjne to Hurgada,  Marsa Alam i  Antalya

Niestety jak informuje port lotniczy - w grudniu ten trend może zostać zahamowany, ponieważ wiele europejskich państw zaostrza wjazdowe przepisy sanitarne, co z pewnością negatywnie odbije się na liczbie obsługiwanych pasażerów - dodaje Piotr Adamczyk:

Zmiany dotyczą także naszego kraju - od środy (15 grudnia) wszyscy pasażerowie przylatujący spoza Strefy Schengen, będą musieli wykonać test na koronawirusa nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy Polski. Zaostrzone przepisy z pewnością wpłyną na mniejsze zainteresowanie podróżami.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie ruchu czarterowego i regionalnym w przewozach cargo.

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy