107,6 FM

Katowice. Kolejne rozmowy w PGG bez porozumienia. W czwartek spotkanie związkowców w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Mediacje w Polskiej Grupie Górniczej - bez rezultatu. Po dwóch dniach rozmów w Katowicach, jutro [czwartek 13.01.2002] spotkanie w Ministerstwie Aktywów Państwowych w Warszawie. Na kopalniach PGG cały czas trwa referendum strajkowe.

W poniedziałek [10.01.2022] zarząd spółki i związkowcy spotkali się, by rozmawiać o podwyżkach i rekompensatach za dodatkową pracę dla górników. Na wniosek mediatora rozmowy odroczono na dziś - czyli środę. Niestety dzisiejsza [12.01.2022] tura negocjacji nie przyniosła żadnego rezultatu. Zdaniem prezesa Polskiej Grupy Górniczej, Tomasza Rogali, warunkiem porozumienia jest wdrożenie procedowanej w parlamencie ustawy zapewniającej finansowanie spółki:

Tymczasem jutro [13.01.2022] liderzy związkowi wybierają się do Warszawy - na zaproszenie Ministerstwa Aktywów Państwowych. - Mówi Bogusław Hutek z górniczej Solidarności:

Tymczasem na kopalniach wciąż trwa referendum strajkowe; nad zakładami wisi też widmo blokad transportu węgla ze wszystkich kopalń PGG do elektrowni i elektrociepłowni.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama