107,6 FM

Parlamentarzyści oraz mieszkańcy Kijowa dziękują za międzynarodowe wsparcie

Na wtorkowym posiedzeniu plenarnym Rady Najwyższej Ukrainy deputowani podziękowali międzynarodowym sojusznikom za pomoc kierowaną do kraju w obliczu narastającego zagrożenia militarnego ze strony Rosji. Wcześniej wdzięczność międzynarodowym partnerom Ukrainy na Majdanie Niepodległości wyrazili mieszkańcy Kijowa.

Na trybunę jednoizbowego parlamentu Ukrainy weszło kilkudziesięciu posłów z różnych frakcji parlamentarnych i grup poselskich. Wyrazili oni wdzięczność partnerom międzynarodowym za wsparcie w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji.

Ukraińscy parlamentarzyści wyrazili swoją wdzięczność, trzymając flagi Polski, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Turcji, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Czech.

Pierwszego lutego stolicę Ukrainy odwiedził premier Polski Mateusz Morawiecki, na ten sam dzień zaplanowano wizyty premierów Holandii i Wielkiej Brytanii, Marka Ruttego oraz Borisa Johnsona. W czwartek wizytę na Ukrainie złoży również prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

Uzbrojenie Ukrainie dostarczyły dotychczas Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania. Po otrzymaniu pozwolenia od USA przekazanie Ukrainie broni zapowiedziały również kraje bałtyckie. Gotowość dostarczenia państwu amunicji ogłosiła również Polska i Dania.

Na Majdanie Niepodległości wiec wdzięczności za pomoc kierowaną Ukrainie przez zagranicznych sojuszników odbył się z kolei w niedzielę. Na głównym placu Kijowa zebrało się około 200 osób, którzy poza flagami międzynarodowych partnerów rozwiesili transparent z napisem #ThanksFriends.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama