107,6 FM

Kreml: oświadczenia władz USA w sprawie ataku Rosji na Ukrainę wzmacniają napięcie

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w czwartek, że oświadczenia, iż Rosja chce zaatakować Ukrainę, w tym wygłaszane przez prezydenta USA Joe Bidena, wzmacniają napięcie.

"Niestety, nadal trwa wzmacnianie napięć poprzez tego rodzaju oświadczenia" - powiedział Pieskow, cytowany przez agencję RIA Nowosti.

Biden powiedział w czwartek, że USA nie widzą oznak wycofania się sił Rosji, a ryzyko zaatakowania Ukrainy pozostaje bardzo wysokie i może to nastąpić w najbliższych dniach.

Rosja ogłosiła w czwartek swoją odpowiedź na propozycje Waszyngtonu przedstawione Moskwie na jej żądania w sferze bezpieczeństwa. Oświadczyła, że USA nie udzieliły konstruktywnej odpowiedzi na najważniejsze dla Rosji punkty. Zapewniła też, że nie planuje inwazji na Ukrainę. Dodała przy tym, że żądania Zachodu, by wycofała swoje wojska z pewnych regionów kraju są nie do zaakceptowania.

Ponad 100 tys. rosyjskich żołnierzy zostało skoncentrowanych przy granicy z Ukrainą i według władz amerykańskich atak na ten kraj może nastąpić w najbliższych dniach.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama