107,6 FM

Prostota obecności chleba

Jam jest chleb życia. J 6,48

J 6, 44-51

Jezus powiedział do ludu:

«Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: „Oni wszyscy będą uczniami Boga”. Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne.

Ja jestem chlebem życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata».

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Jam jest chleb życia.
J 6,48

Ewangelia z komentarzem. Prostota obecności chleba
Gość Niedzielny

Chleb. Kroimy go z przyzwyczajenia. Wybierając tę lub inną jego wersję. Prześcigamy się w sposobach podawania, zapominając o tej jego najlepszej wersji sprzed lat: kromka, masło i sól. Liczymy kalorie w codziennej diecie, zapominając o bezcennych właściwościach zdrowotnych. Wybrzydzamy, zapominając, że powtarzamy codziennie: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Ta oczywistość i prostota obecności chleba w naszym życiu jest dla Boga bezcenna. Ja jestem jak chleb. Ja jestem chlebem dla Ciebie, mówi Jezus. Ja jak chleb smakuję najlepiej i daję życie bez końca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..