107,6 FM

Dziś w Warszawie XVII Narodowy Marsz Życia i Rodziny

Ulicami Warszawy przejdzie w niedzielę XVII Narodowy Marsz Życia i Rodziny pod hasłem "I ślubuję Ci". W tym roku chcemy przypomnieć małżonkom oraz powołanym do tego stanu sens i znaczenie przysięgi małżeńskiej - powiedział organizator marszu, prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

Zgodnie z tradycją marsz rozpocznie się o godz. 11.30, wyruszy z warszawskiego Placu Zamkowego, a zakończy się mszą św. o godz. 13.00 w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3. Poprzedzi go koncert zespołu Arka Noego.

W tym roku uczestnicy Narodowego Marszu Życia i Rodziny pójdą pod hasłem "I ślubuję Ci". "Współczesne wzorce kulturowe coraz częściej przedstawiają małżeństwo, jako niezobowiązującą i czasową umowę, dlatego podczas tegorocznego marszu chcemy przypomnieć, jaką wartość ma małżeństwo i jakie są jego cele" - powiedział Ozdoba. Dodał, że będzie to również okazja, aby przypomnieć, że "małżeństwo jest to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny".

Marsz zwieńczy eucharystia w bazylice Świętego Krzyża, której będzie przewodniczył opiekun duchowy wspólnoty Wojownicy Maryi, salezjanin ks. Dominik Chmielewski.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie. Od tego czasu organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości w kraju, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. W ubiegłym roku, w pochodzie w Warszawie wzięło udział kilkanaście tysięcy małżeństw z całymi rodzinami. W wydarzeniu uczestniczyły również osoby starsze, samotne, niepełnosprawne oraz członkowie ruchów, stowarzyszeń, duchowni i osoby publiczne.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama