107,6 FM

30-lecie Apostolstwa Modlitwy

Do świętowania jubileuszu wspólnota z parafii jezuickiej w Gliwicach zaprasza wszystkich zainteresowanych duchowością AM, a szczególnie rodziny poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Obchody odbędą się w najbliższy weekend w parafii Matki Boskiej Kochawińskiej - sanktuarium Matki Bożej Dobrej Drogi. Gościem będzie o. Robert Więcek SJ, do połowy 2020 r. proboszcz parafii, a obecnie dyrektor Sekretariatu Krajowego AM w Krakowie.

Rozpoczęcie - w piątek 27 stycznia od adoracji dziękczynnej i spotkania przy świecach. W sobotę i niedzielę przewidziane są wspólne Eucharystie, przyjęcie nowych członków, będą wspomnienia, konferencja i poczęstunek. Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.

Apostolstwo Modlitwy narodziło się w XIX wieku w kolegium Towarzystwa Jezusowego we Francji i rozprzestrzeniło na cały świat. Skupia świeckich i duchownych, a jego głównymi celami są osobiste uświęcenie członków i misja ewangelizacji według własnych możliwości i stanu życia. Apostolstwu bliska jest szczególnie troska o chrześcijańskie życie rodzin i żywą wiarę we wspólnotach parafialnych. AM opiera się na duchowości związanej z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego roku papież wyznacza intencje Apostolstwa Modlitwy: ogólną, dotyczącą problemów całego Kościoła, i misyjną, związaną z ewangelizacją. Hasłami AM są: "Kochać i służyć" oraz "Modlitwa i służba". W Polsce AM działa od 1871 r., wydając od 1872 r. miesięcznik "Posłaniec Serca Jezusowego", który został zawieszony kilka lat temu. Od roku 2006 wydaje biuletyn "Modlitwa i Służba”.

30-lecie Apostolstwa Modlitwy   Kościół Matki Boskiej Kochawińskiej - sanktuarium Matki Bożej Dobrej Drogi w Gliwicach. Klaudia Cwołek /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama