107,6 FM

Zabrze. W dzielnicy Grzybowice powstał Geopark

Ścieżki pieszo-rowerowe, tablice edukacyjne, drewniany pomost i plaża, a to wszystko w Zabrzu. W ciągu dwóch lat na terenie dawnego wyrobiska gliny w Grzybowicach powstał Geopark, czyli kompleks rekreacyjno-edukacyjny.

Zrekultywowany teren na zachodzie miasta, który kiedyś pokryty był dołami po tak zwanych gliniankach, zyskał drugie życie. Teraz służy roślinom, zwierzętom, a przede wszystkim mieszkańcom. - Prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik zaznacza, że przestrzeń przyciągała zabrzan jeszcze przed jej otwarciem:

W Geoparku w Grzybowicach mieszkańcy oprócz niewielkiego stawu znajdą altany, miejsca do grillowania, tysiące drzew i krzewów oraz wiele gatunków ptaków. - Teresa Walencik, przewodnicząca Rady Dzielnicy, zaznacza, że zrekultywowana przestrzeń jeszcze niedawno wyglądała zupełnie inaczej:

Koszt stworzenia Geoparku wraz z uprzątnięciem całego terenu to niecałe 10 milionów złotych. Przestrzeń ma też pełnić rolę edukacyjną – umieszczone w niej tablice opowiadają o dziedzictwie geologicznym i przemysłowym obszaru.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama