107,6 FM

"Gość Niedzielny" w "Między ziemią a niebem": To pismo tworzą ludzie, którzy dają z siebie wszystko

Czołowi twórcy "Gościa Niedzielnego" byli dziś gośćmi telewizyjnego programu "Między niebem a ziemią". Kontekstem rozmowy była obchodzona dziś w Kościele w Polsce Niedziela Środków Społecznego Przekazu oraz niedawne 100-lecie naszego tygodnika.

- Gościa Niedzielnego" tworzą ludzie profesjonalni i zaangażowani, którzy dają z siebie wszystko - stwierdził redaktor naczelny "Gościa" ks. Adam Pawlaszczyk, odpowiadając na pytanie o fenomen pisma, które sprzedaje dziś najwięcej egzemplarzy drukowanych spośród wszystkich tygodników opinii w Polsce.

- Ryszard Kapuściński powiedział, że dziennikarzem może być tylko dobry człowiek, bo tylko dobry człowiek potrafi zrozumieć, co czują inni, co przeżywają inni - i jakoś spróbować to opisać - zauważyła zastępca redaktora naczelnego Wiesława Dąbrowska-Macura.

- Wydaje mi sie, że nasz przekaz jest rzetelny, prawdziwy, wiarygodny, a jednocześnie atrakcyjny. Wydaje mi się, że znaleźliśmy język, pozwalający o sprawach wiary o Kościoła pisać w sposób sposób prosty, ale nie prostacki, piękny i zrozumiały - dodała.

- Gdy mówimy o atrakcyjności pisma, chciałbym zwrócić uwagę na szatę graficzną "Gościa". Jest bardzo dopracowana. Pojawiają się u nas świetne zdjęcia, wielokrotnie nagradzane. Nasze okładki również były nagradzane - zauważył kierownik działu Kultura Szymon Babuchowski.

Jak powiedział, "Gość" jest adresowany do ludzi wierzących i ludzi poszukujących. Stąd, oprócz treści stricte religijnych, pojawiają się u nas teksty dotyczące nauki oraz życia społecznego i kulturalnego, muzyki i kina, także tego obecnego w serwisach streamingowych. - "Gość Niedzielny" jest w tej chwili chyba jedynym tygodnikiem opinii, na łamach którego ukazują się recenzje tomów poetyckich. Bo nie chcemy tracić z oczu słowa, mimo dominacji kultury wizualnej - podkreślił red. Babuchowski.

Calość rozmowy znajdziesz TUTAJ (od 17:07).

Czytaj też: 100 lat "Gościa"

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama