107,6 FM

Pszczyna. Centrum kultury otwarte

Sala kinowa i widowiskowa, przestrzenie warsztatowe, salki taneczne, a nawet piec do ceramiki. To oferta otwartego już gmachu Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Nowy gmach Pszczyńskiego Centrum Kultury otwarty. W ręce mieszkańców oddano przede wszystkim salę kinową oraz dużą salę widowiskową na blisko 500 miejsc.

Dyrektor instytucji Michał Czernek zaznacza, że wielkość i akustyka pomieszczenia pozwoli na organizację wszelkiego rodzaju wydarzeń:

Inwestycja pozwoliła nie tylko utworzyć pierwsze w mieście kino, ale również miejsce do koncertów, spektakli teatralnych i występów tanecznych. Znacznie poprawi się też oferta zajęć kreatywnych dla mieszkańców. Mówi Dariusz Skrobol, burmistrz miasta Pszczyna:

Pszczyńskie Centrum Kultury to zatem również mniejsze sale taneczne i warsztatowe, których oferta ma być przedstawiona mieszkańcom w drugiej połowie lutego. Na stronie instytucji można już z kolei rezerwować bilety na pierwsze koncerty i pokazy kinowe.

Budowa Centrum Kultury kosztowała łącznie 50 milionów złotych i trwała nieco ponad dwa lata. Inwestycja objęła też strefę zewnętrzną – powstały tam zieleńce, parkingi i miejsce do organizacji plenerowych spektakli.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama